Całość podzielona jest na 6 misji, w których trzeba wykazać się sprytem, refleksem i logicznym myśleniem. Każda misja charakteryzuje się czym innym, dzięki czemu nie ma miejsca na nudę ani powtarzalność. Gracze mają okazję poznać konstrukcję i przeznaczenie samolotu Handley Page Halifax, wziąć udział w zniszczeniu niemieckich stanowisk obrony przeciwlotniczej czy immersyjnie zatopić się w świecie lotników słuchając radia i oglądając brytyjskie kroniki filmowe. Ponadto gra umożliwia bliższe poznanie szczegółów podniebnych walk, w których brali udział polscy piloci, m.in. Jan Zumbach, Stanisław Skalski, Anna Leska, Jadwiga Piłsudska czy Włodzimierz Bernhardt.
„Lotnicy” również w VR
„Lotnicy – wojna w przestworzach” VR (Virtual Reality) to wersja gry wykorzystująca technologię wirtualnej rzeczywistości. By zagrać w tę wersję gry potrzebujesz komputera lub laptopa i sprzętu VR (gogli oraz dwóch kontrolerów).
Całość podzielona jest na dwie części – zręcznościową i edukacyjną. Pierwsza polega na obsłudze działka górnej wieży bombowca Handley Page Halifax i odparciu ataku niemieckich samolotów myśliwskich. Druga natomiast pozwala na zwiedzanie wirtualnego hangaru polskiego skrzydła lotniczego w jednej z brytyjskich baz i przyjrzenie się szczegółowo odwzorowanemu maskowaniu i wyposażeniu samolotów. Dodatkowo edukacyjna część gry posiada przewodnik lektorski, który oprowadza graczy i opisuje umieszczone eksponaty.
Pobierz scenariusze lekcji
Pobierz zgodny z podstawą programową pakiet scenariuszy lekcji, który wykorzystuje grę „Lotnicy – wojna w przestworzach”. Całość trwa 3 godziny lekcyjne. Materiały zawarte w pakiecie omawiają kontekst wydarzeń przedstawionych w grze, przebieg bitew i ich konsekwencje.
By jak najlepiej wykorzystać scenariusze, zalecamy bezpłatne pobranie gry „Lotnicy – wojna w przestworzach” z platformy Steam i umożliwienie zagrania w nią uczniom.