Mobilne Skrzynie i Mateusz Masternak, czyli prezentacja gier i aplikacji multimedialnych w gdańskim Klubie Brzostek Top Team
16 marca w siedzibie klubu bokserskiego Brzostek Top Team przy ul. Elektryków 1 w Gdańsku, miała miejsce prezentacja mobilnych skrzyń z immersyjną edukacją historyczną, stworzonych przez Biuro Nowych Technologii Instytutu Pamięci Narodowej.
Wydarzenie zorganizowane z rozmachem
W wydarzeniu uczestniczyli: Dyrektor Biura Nowych Technologii IPN Magdalena Hajduk, Dyrektor Biura Kadr IPN Mateusz Kotecki, Dyrektor oddziału IPN w Gdańsku dr Marek Szymaniak oraz znakomity pięściarz Mateusz Masternak.
Gości przywitała Lucyna Mach, menadżer klubu bokserskiego Brzostek Top Team, a następnie głos zabrał dr Szymaniak, który wyraził oczekiwanie organizatorów: „abyśmy za pośrednictwem nowych technologii zrozumieli, że przeszłość ma ogromne znaczenie dla teraźniejszości i przyszłości. Mówię tu o wydarzeniach z historii, które kształtują naszą tożsamość”.
Do zgromadzonej młodzieży przemówił również znany bokser Mateusz Masternak, przybliżając słuchaczom historię z czasów II wojny światowej na przykładzie przeżyć własnego dziadka.
Prezentacja projektów Biura Nowych Technologii w gdańskim Klubie Brzostek Top Team
Prezentacje projektów Biura Nowych Technologii wpisała się w cykl działań podejmowanych przez Stowarzyszenie Brzostek Top Team w ramach edukacji historycznej. Te różnorodne inicjatywy podkreślają zaangażowanie klubu w poszerzanie wiedzy historycznej i kulturowej, promocji aktywności fizycznej oraz integracji społecznej.
W trakcie wydarzenia zgromadzona w Klubie młodzież mogła zapoznać się z następującymi projektami:
- “Gra Szyfrów”, o której przeczytasz na stronie – Pierwszy projekt gamingowy IPN, przenoszący graczy w realia wojny polsko-bolszewickiej. Gracze mogą zgłębić działania postaci takich jak Jan Kowalewski. Projekt dostępny na PC, VR i urządzenia mobilne.
- “Lotnicy – wojna w przestworzach” – Najnowszy projekt gamingowy IPN, opowiadający losy polskich lotników z okresu II wojny światowej. Gracze mogą poznać historie takich postaci jak Jan Zumbach, Jadwiga Piłsudska czy Anna Leska. Projekt dostępny na PC i VR. Przeczytaj więcej o “Lotnikach”
- “WARSAW RISING – Miasto Bohaterów” – Gra komputerowa, w której uczestnicy wcielają się w role oddziałów uczestniczących w Powstaniu Warszawskim. Dowiedz się więcej o projekcie
- “Świadectwo poMOCY” – Immersyjna etiuda filmowa w technologii wirtualnej rzeczywistości, ukazująca losy rodziny Ulmów z Markowej; wymordowanej przez Niemców za pomoc udzielaną Żydom. Przeczytaj więcej o “Świadectwie poMOCY”
- “Szybowcowa ’87” – Immersyjne doświadczenie w technologii wirtualnej rzeczywistości, przenoszące użytkowników do lat 80. XX wieku, do zakonspirowanej drukarni antykomunistycznej Solidarności Walczącej. Dowiedz się więcej o projekcie
Zapraszamy do galerii zdjęć