Uroczystości upamiętniające 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej z wykorzystaniem projektu gamingowego Biura Nowych Technologii
13 września w Tomaszowie Lubelskim odbyły się uroczystości upamiętniające 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej i bitew tomaszowskich z września 1939 r. Organizatorem wydarzenia był Oddział IPN w Lublinie. Na terenie Muzeum Regionalnego im. Janusza Petera w ramach obchodów zorganizowano prezentację gry „Lotnicy” Biura Nowych Technologii.
„Wrześniowe Drogi” – cykl upamiętniający bitwy pod Tomaszowem Lubelskim
Projekt „Wrześniowe Drogi” organizowany przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej IPN w Lublinie to cykl spotkań z żywa historią, podczas którego uczestnicy mogą wziąć udział w warsztatach, prelekcjach czy prezentacjach gier i filmów.
„Wrześniowe Drogi” dla dzieci i młodzieży
W ramach cyklu dla najmłodszych przygotowano zajęcia „Pies Ciapek z Dywizjonu 305”, a także konkurs wiedzy oparty o wystawę elementarną „Cichociemni”. Wydarzeniu towarzyszyli rekonstruktorzy historyczni.
Prezentacja „Lotników” podczas uroczystości w Tomaszowie Lubelskim
„Lotnicy” to najnowszy projekt Biura Nowych Technologii. Opowiada o polskich lotnikach, którzy brali udział w II wojnie światowej i bronili nieba nad Europą przed nieprzyjacielską agresją. Gra została zaprezentowana dzięki mobilnej skrzyni z immersyjną edukacją historyczną, czyli prawdziwej, wojskowej skrzyni, w której schowany jest wydajny komputer stacjonarny.
Zobacz więcej informacji o edukacyjnej grze „Lotnicy”
W lotników wcielili się uczniowie szkół podstawowych oraz średnich z terenu Tomaszowa Lubelskiego i okolic – łącznie około 100 osób. Prezentacja wzbudziła w młodzieży sporo emocji i pobudziła ciekawość historyczną. Całość, dzięki warsztatom, obecności rekonstruktorów i edukacyjnej grze „Lotnicy” Biura Nowych Technologii stanowiła dla młodzieży doskonałą lekcję historii upamiętniającą 85. rocznicę wybuchu II wojny światowej.