Prezentacja projektów Biura Nowych Technologii w Parzęczewie podczas konferencji „EduMeet – Edukacja bliżej regionu”
25 i 26 kwietnia trwa prezentacja projektów Biura Nowych Technologii w Parzęczewie. Jest to jeden z elementów wydarzenia „EduMeet – Edukacja bliżej regionu”. Konferencji dotyczącej edukacji z użyciem gier, sztucznej inteligencji oraz technologii VR. Dodatkowo poruszane są kwestie związane z cyberzagrożeniami i higieną cyfrową.
„EduMeet – Edukacja bliżej regionu” czyli konferencja technologiczno-edukacyjna z udziałem Biura Nowych Technologii
„EduMeet – Edukacja bliżej regionu” to inicjatywa promująca nowoczesne i interaktywne metody nauczania. Organizatorzy wydarzenia chcą również dostarczać inspiracji edukacyjnych dla młodzieży i nauczycieli.
Wydarzenie składa się z dwóch części – interaktywnej wystawy w strefach edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych oraz konferencji dla samorządowców, dyrektorów szkół,przedstawicieli instytucji edukacyjnych i przedsiębiorców. Pierwsza część odbywa się w szkole im. Juliana Tuwima w Parzęczewie, druga w Regionalnym Centrum Rozwoju Parzęczew.
Organizacja EduMeet, goście agenda i partnerzy
Wydarzenie obfituje w panele tematyczne, konferencje, pokazy i praktyczne warsztaty. Na “EduMeet” obecna była Paulina Piechna-Więckiewicz, podsekretarz stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej i wiceprzewodnicząca partii Nowa Lewica.
Ze strony Biura Nowych Technologii swoją obecnością wydarzenie uświetniła dyrektor Adrianna Paradowska prowadząc konferencję zatytułowaną „Immersyjna Edukacja”. Odbyła się prezentacja projektów Biura Nowych Technologii i innych owoców podejmowanych działań, przedstawiono wyniki badań z raportu „Immersyjna edukacja historyczna – w stronę nowych ścieżek edukacyjnych”. Wystąpienia spotkały się z dużym uznaniem gości, rozbudzając dyskusje i potwierdzając zainteresowanie rozwojem nowoczesnych form w edukacji.
Zobacz transmisję na żywo
Agenda wydarzenia – 25.04
Pierwszy dzień konferencji prezentował się następująco:
- 10:30 – Rejestracja gości
- 11:00 – Otwarcie konferencji i powitanie gości
- 11:15 – Edukacja bliżej regionu– Ryszard Nowakowski – Burmistrz Miasta i Gminy Parzęczew
- 11:35 –Technologia dla edukacji – Paweł Czerwony – Google for Education
- 12:00 – Cyfrowy rozwój oświaty w jednostkach samorządu terytorialnego– Dorota Jastrzębska – Ośrodek Rozwoju Edukacji
- 12:25 – Immersyjna Edukacja – Adrianna Paradowska – Instytut Pamięci Narodowej
- 12:45 – Kompetencje przyszłości– Mariusz Brędzej – Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych S.A.
- 13:05– Mikropoświadczenia – każda umiejętność ma znaczenie – Michał Nowakowski – Instytut Badań Edukacyjnych
- 13:30 – Wizyta w interaktywnych strefach edukacyjnych dotyczących obszarów: sztucznej inteligencji, immersyjnej edukacji, cyberbezpieczeństwa, “fake news”, grywalizacji.
- 14:30 – Przerwa obiadowo-kawowa
Agenda EduMeet – 26.04
Drugi dzień wydarzenia prezentuje się następująco:
- 9:00 – Otwarcie stref edukacyjnych w Szkole im. Juliana Tuwima w Parzęczewie dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z regionu
- 15:00– Otwarcie stref edukacyjnych dla mieszkańców gminy i regionu
Organizatorzy i partnerzy konferencji
Organizatorami wydarzenia są: Gmina Parzęczew, Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Parzęczewie oraz Regionalne Centrum Rozwoju Parzęczew.
Patronatem honorowym wydarzenie objęły następujące instytucje: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Instytut Badań Edukacyjnych, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, Fundacja Szkoła z Klasą, Feri
Do Partnerów inicjatywy należą: Instytut Pamięci Narodowej, Google for Education, Mentor – systemu audiowizualne, PR Poddębice, Mubabao, Quizizz, Związek międzygminny „Bzura”.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że „Google for Education” to również partner wydarzenia Bett Asia oraz Bett London 2024, na którym 24 stycznia Biuro Nowych Technologii premierowo zaprezentowało swój najnowszy projekt edukacyjny „Lotnicy – wojna w przestworzach”. . Cieszy fakt, że współpraca kontynuowana jest międzynarodowo nie tylko w Azji i różnych częściach Europy, ale również w Polsce.
„EduMeet”– wystawa edukacyjnych rozwiązań multimedialnych i gier
Podczas konferencji „EduMeet – Edukacja bliżej regionu” jest możliwość zagrania w edukacyjne gry Biura Nowych Technologii, czyli:
- „Lotnicy – wojna w przestworzach” – akcja dzieje się podczas II wojny światowej. Misje są spektakularne i oparte na prawdziwych wydarzeniach.
- „Gra Szyfrów” – ukazująca wciąż mało znane dokonania polskich kryptologów. Zadaniem gracza jest m. in. złamanie bolszewickiego szyfru i unieszkodliwienie pancernych pociągów wroga. Rzecz dzieje się podczas wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku.
- Warsaw Rising” czyli gra, w której gracz wciela się w dowódcę drużyny, a jego zadaniem jest przeprowadzenie zespołu przez 63 dni Powstania Warszawskiego.
Zobacz wszystkie projekty Biura Nowych Technologii