Prezentacja mobilnych skrzyń w Katowicach i Częstochowie dla uczniów szkół mundurowych
Rok szkolny nieubłaganie dobiega końca. Szkoły w Katowicach i Częstochowie z tej okazji wzięły udział w prezentacji projektów Biura Nowych Technologii IPN za pomocą mobilnych skrzyń. Na uczniów czekał komplet immersyjnych projektów edukacyjnych i dzięki temu – nauka poprzez zabawę.
Współpraca Wojewódzkich Centrów Rekrutacji z Instytutem Pamięci Narodowej
Dzięki współpracy Instytutu Pamięci Narodowej z Wojewódzkimi Centrami Rekrutacji w Katowicach i Częstochowie, szkolna młodzież mogła wziąć udział w prezentacji edukacyjnych projektów przygotowanych przez Biuro Nowych Technologii.
Mobilne skrzynie z immersyjną edukacją historyczną w Częstochowie i Katowicach
Mobilne skrzynie z immersyjną edukacją historyczną to projekt, który umożliwia zaprezentowanie wszystkich edukacyjnych gier i aplikacji Biura Nowych Technologii IPN. Prawdziwe, wojskowe skrzynie, w których umieszczone zostały wydajne komputery to nowoczesne rozwiązanie zachęcające młodzież do sięgania po immersyjne sposoby nauki historii.
Dzięki prezentacji mobilnych skrzyń młodzież ze szkół w Katowicach i Częstochowie mogła wziąć udział w immersyjnych lekcjach historii i zaangażować się w naukę za pomocą dobrze jej znanego, cyfrowego środowiska.
Jak wynika z raportu Immersyjna Edukacja Historyczna – w stronę nowych ścieżek edukacyjnych, połączenie nowoczesnej i tradycyjnej formy nauki daje najlepsze efekty – uczniowie uczą się chętniej i lepiej zapamiętują prezentowane zagadnienia.
Jak kontynuować immersyjne lekcje historii w szkole?
Specjalnie dla nauczycieli stworzyliśmy scenariusze lekcji, które oparte są na konkretnych projektach edukacyjnych. Z ich pomocą przeprowadzenie lekcji wraz z prezentacją edukacyjnych projektów Biura Nowych Technologii IPN jest jeszcze prostsze. Scenariusze obejmują prace grupowe, indywidualne i dyskusje.
Dodatkowo, w celu weryfikacji wiedzy uczniów, dla edukatorów i nauczycieli udostępniamy edukacyjne quizy, sprawdzające efektywność przeprowadzonych lekcji.
Wykorzystanie quizu i scenariuszy lekcji ułatwia realizację edukacyjnych celów immersyjnej lekcji historii. Przypomnijmy dodatkowo, że wszystkie gry i aplikacje dostępne są do darmowego pobrania z platformy Steam – można więc udostępnić je uczniom w szkole.