Za nami premiera raportu „Immersyjna Edukacja Historyczna – gdzie jesteśmy i co przed nami” w San Francisco
Biuro Nowych Technologii IPN wzięło udział w tegorocznych targach Game Developers Conference. Podczas tego wydarzenia, 19 marca zaprezentowano najnowszy raport pt. „Immersyjna Edukacja Historyczna – gdzie jesteśmy i co przed nami”. Publikacja uświadamia o znaczeniu zachodzących zmian w edukacji oraz zachęca do modyfikacji metod nauczania, poprzez wykorzystanie nowych technologii. Całość udostępniona jest za darmo na naszej stronie w zakładce raporty badawcze.
Biuro Nowych Technologii IPN na Game Developers Conference w San Francisco
Biuro Nowych Technologii Instytutu Pamięci Narodowej wzięło udział w jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń branży gamingowo-edukacyjnej – targach Game Developers Conference w San Francisco. Dzięki naszej obecności wykorzystaliśmy szansę na dotarcie do międzynarodowej grupy odbiorców i promocję nie tylko najnowszego raportu badawczego, ale także działalności całego Instytutu Pamięci Narodowej.
Przeczytaj najnowszy raport Biura Nowych Technologii IPN
Game Developers Conference to wydarzenie, które co roku gromadzi tysiące uczestników – od programistów, artystów, projektantów i producentów, po badaczy, edukatorów oraz przedstawicieli placówek edukacyjnych. GDC to nie tylko przestrzeń dla premier technologicznych, ale również forum wymiany wiedzy i inspiracji.
Podczas tego wydarzenia organizatorem narodowej polskiej strefy była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Polska Agencja Handlu w Houston. Tam odbywały się spotkania, prezentacje materiałów promocyjnych, gamingowych oraz badawczych. Dzięki naszemu stoisku polscy wystawcy mieli okazję spotkać się z odbiorcami na żywo, poznać ich bliżej i osobiście zaprezentować portfolio rozmaitych działań. Stoisko zostało zorganizowane w ramach Programu Promocji Sektora kreatywnego, realizowanego przez PARP.
Premiera raportu „Immersyjna Edukacja Historyczna – gdzie jesteśmy i co przed nami” na Game Developers Conference
Zaprezentowany na GDC raport Biura Nowych Technologii IPN to ważny głos w dyskusji na temat przyszłości edukacji. Jego międzynarodowa premiera pozwoliła na dotarcie do szerokiego grona odbiorców z całego świata. Wszyscy uczestnicy GDC zainteresowani nowoczesną formą edukacji i rozwojem szkolnictwa mogli poznać sposoby na wykorzystanie technologii w nauczaniu oraz otrzymali informacje na temat skutecznych narzędzi edukacyjnych, angażujących osoby uczące się i zmieniających sposób postrzegania nauki.
Prezentacja raportu na GDC inspiruje również twórców gier i aplikacji do tworzenia treści edukacyjnych. Dzięki nowym edukacyjnym grom i aplikacjom oraz programom edukacyjnym uwzględniającym nowoczesne rozwiązania, tworzy się potencjał na skuteczniejsze dotarcie do młodzieży szkolnej, która z pozoru wydaje się niechętna w stosunku do nabywania wiedzy o przeszłości.
Rozwijana na skalę światową działalność Biura Nowych Technologii IPN w dziedzinie nowoczesnej edukacji zwiększa zainteresowanie historią Polski wśród pokoleń na całym świecie. Wydarzenia, takie jak premiera edukacyjnej gry przygodowej „Lotnicy” na targach Bett w Londynie, gry „WarsawRising” na „Gamescom” w Niemczech czy najnowszego raportu badawczego w USA to przykłady na to, że edukacja historyczna w Polsce nie jest zamknięta w lokalnych ramach. Działania Biura Nowych Technologii IPN pokazują, że immersyjna edukacja historyczna to skuteczne narzędzie do dzielenia się doświadczeniami i historią Polski z narodami na całym świecie.
Zobacz raport „Immersyjna Edukacja Historyczna – gdzie jesteśmy i co przed nami”
Podsumowanie premiery raportu badawczego „Immersyjna Edukacja Historyczna – gdzie jesteśmy i co przed nami” w San Francisco
Raport miał swoją premierę 19 marca 2025 roku. Biuro Nowych Technologii wzięło udział w Game Developers Conference od 19 do 22 marca. W tym czasie nawiązano nowe kontakty z liderami branży edukacyjno-technologicznej, twórcami narzędzi edukacyjnych, deweloperami gier oraz badaczami zajmującymi się nowoczesnymi metodami nauczania.
Udział w konferencji oraz prezentacja raportu i całego portfolio Biura Nowych Technologii IPN pozwoliły przedstawić Instytut Pamięci Narodowej jako instytucję czerpiącą z bogatej historii Polski i tworzącą projekty wykraczające poza ramy tradycyjnej edukacji.