Prapremierowe otwarcie Centralnego Przystanku Historia – nowoczesnego centrum edukacji historycznej
Centralny Przystanek Historia to miejsce, które zagwarantuje Ci ciekawe lekcje historii. Tutaj odkryjesz w sobie żyłkę historyka i przekonasz się, jak ciekawe jest podróżowanie w przeszłość poprzez nowe technologie, literaturę i media.
Prapremierowe otwarcie Centralnego Przystanku Historia
Od 6 do 7 maja będzie trwało prapremierowe otwarcie obiektu. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 11.00, a całość rozpocznie się uroczystym odsłonięciem pamiątkowej tablicy, przemówieniami oraz zwiedzaniem przestrzeni obiektu. Wydarzenie uświetni również niedługi recital w foyer.
Od 6 do 11 maja można zarejestrować się (indywidualnie lub grupowo) na immersyjne lekcje historii odbywające się w Strefie Nowych Technologii.
Rezerwacja jest prosta i zajmie Ci jedynie chwilę. Stwórz swoje konto, zaloguj się, wybierz odpowiedni termin i gotowe. Zapraszamy do odwiedzenia strefy nowych technologii w Centralnym Przystanku Historia.
Zarezerwuj miejsce na portalu rezerwacyjnym IPN
Zapraszamy do Strefy Nowych Technologii
Strefa Nowych Technologii w Centralnym Przystanku Historia oferuje mnóstwo możliwości, atrakcji oraz edukacyjnych zabaw. Tutaj możesz zapoznać się ze wszystkimi projektami Biura Nowych Technologii Instytutu Pamięci Narodowej i doświadczyć efektywnej oraz wciągającej nauki dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii.
O czym dokładnie mowa? O maksymalnym wykorzystaniu potencjału immersyjnej edukacji historycznej i poznaniu edukacyjnych gier i aplikacji tak, by bawić się jak najlepiej i uczyć możliwie najefektywniej.
Co oferuje Strefa Nowych Technologii?
Dla wszystkich chętnych odkrywców historii udostępniamy:
- Aż 3 gamingowe kapsuły ORB X GamePod, które sprawiają, że projekty Biura Nowych Technologii IPN stają się jeszcze bardziej spektakularne. Usiądź w ergonomicznym fotelu umieszczonym w kokpicie kapsuły, zamknij kopułę i dostosuj ustawienia trzech ekranów do swoich potrzeb. Zanurz się w grach opartych na autentycznych wydarzeniach. Poznaj historię w innowacyjny sposób. W kapsule zagrasz we wszystkie gamingowe projekty Biura Nowych Technologii wydane na PC.
- 2 stanowiska VR (Virtual Reality). Załóż gogle VR, weź do rąk kontrolery i przekonaj się, jak immersyjnie możesz uczyć się historii. Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości przeniesiesz się wprost do realiów prezentowanego projektu.
- Awatary przedstawiające postaci istotne dla historii Polski, takie jak Jan Zumbach czy Jan Kowalewski. Każdy z tych awatarów wykonany jest w technologii hololed i stanowi realistyczny model 3D zdolny do poruszania się i gestykulowania. To idealna okazja do tego, by poznać bliżej bohaterów historii.
Strefa Nowych Technologii dla szkół
W Strefie Nowych Technologii w Centralnym Przystanku Historia zapewniamy szerokie spektrum oferty edukacyjnej dla szkół, placówek edukacyjnych, nauczycieli i edukatorów. Oprócz wyżej wymienionych atrakcji, w przestrzeni znajdziesz również tablety z quizami historycznymi, których treść nawiązuje do prezentowanych projektów. Dla nauczycieli udostępniamy specjalne materiały z gotowymi scenariuszami lekcji, które można wykorzystać w szkole, bazując na projektach Biura Nowych Technologii.
Strefa Nowych Technologii w Centralnym Przystanku Historia, stanowi doskonałe miejsce do przeprowadzenia interaktywnej lekcji historii oraz zachęcenia uczniów do udziału w historycznej wycieczce poza murami szkoły.
Zobacz więcej szczegółowych informacji na stronie Instytutu Pamięci Narodowej
Oficjalne otwarcie Centralnego Przystanku Historia już 6 maja 2024 roku
Już 6 maja Centralny Przystanek Historia zostanie zaprezentowany wcześniej umówionym grupom młodzieży szkolnej, zaproszonym dziennikarzom i osobom publicznym związanym z edukacją narodową.
Chcesz odwiedzić Centralny Przystanek Historia i spróbować nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych? Zarejestruj się i przyjdź! Zapraszamy do rezerwacji grupowych oraz indywidualnych (od ukończonego 13 do 18 roku życia używanie zestawów VR jedynie po pisemnej zgodzie rodzica lub upoważnionego opiekuna).
Zarezerwuj miejsce na portalu rezerwacyjnym IPN