Mobilne skrzynie z immersyjną edukacją w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL
Prezentacja mobilnych skrzyń z immersyjną edukacją historyczną w Muzeum towarzyszyła zjazdowi szkół im. Witolda Pileckiego. Uczniowie mieli okazję poznać bliżej projekty i działalność edukacyjną Biura Nowych Technologii IPN. Zjazd odbył się z okazji 75. rocznicy śmierci Witolda Pileckiego.
Mobilne skrzynie z immersyjną edukacją historyczną zaprezentowane w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL
Mobilne skrzynie z immersyjną edukacją historyczną udostępniają odbiorcom możliwość wzięcia udziału we wszystkich edukacyjnych grach i aplikacjach Biura Nowych Technologii, również tych na VR (Virtual Reality). To nowoczesne i immersyjne rozwiązanie zachęcające młodzież do sięgania po nowoczesne sposoby nauki historii. Wspomniane skrzynie pochodzą z demobilu, czyli naprawdę służyły kiedyś wojsku, w tym przypadku – do transportowania amunicji.
Dzięki prezentacji mobilnych skrzyń w Muzeum, zjazd szkół im. Witolda Pileckiego obfitował nie tylko w tradycyjne prelekcje i naukę z wykorzystaniem zasobów muzeum, ale dodatkowo młodzież mogła wziąć udział w immersyjnych lekcjach historii i zaangażować się w naukę za pomocą dobrze jej znanego, cyfrowego środowiska.
Dzięki połączeniu nowych technologii z tradycyjnymi formami nauki, edukacja historyczna staje się skuteczniejsza i bardziej efektywna, a młodzież, u której pobudzono ciekawość i wyobraźnię, kontynuuje samodzielne zgłębianie wiedzy.