Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało scenariusze lekcji wykorzystujące grę „Warsaw Rising – Miasto bohaterów”
Biuro Nowych Technologii IPN wspiera rozwój nowoczesnej edukacji historycznej w szkołach w całej Polsce, wprowadzając kolejne narzędzia do nauczania historii. Na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej opublikowano scenariusze lekcji, które wykorzystują grę komputerową „Warsaw Rising – Miasto bohaterów” do nauki o Powstaniu Warszawskim.
Gra „Warsaw Rising” to interaktywna podróż w czasie, która pozwala graczom doświadczyć dramaturgii Powstania Warszawskiego z perspektywy jego uczestnika. Zadaniem graczy jest wcielenie się w rolę powstańców i uczestniczenie w opartych na faktach wydarzeniach, które miały miejsce w Warszawie, w okresie od 1 sierpnia do 2 października 1944 r.
Stworzone przez Biuro Nowych Technologii nowe scenariusze lekcji historii zgodne z podstawą programową dla liceum ogólnokształcącego i technikum zachęcają do wykorzystania gry w procesie nauczania. Dostępne w formie elektronicznej stanowią cenny zasób do nauczania historii Powstania Warszawskiego. Taka lekcja nie tylko dostarczy uczniom wiedzy historycznej, ale również rozwinie ich umiejętności analityczne i krytyczne myślenie.
Materiały edukacyjne przygotowane przez Biuro Nowych Technologii pozwalają nauczycielom na prowadzenie interaktywnych lekcji. Dzięki wykorzystaniu gry komputerowej, proces nauki staje się bardziej atrakcyjny i inspirujący dla uczniów. To także doskonały sposób na wykorzystanie potencjału nowych technologii w edukacji. Łączenie tradycyjnych materiałów dydaktycznych z nowoczesnymi narzędziami sprawia, że uczniowie chętniej zgłębiają tajniki historii .
Więcej materiałów edukacyjnych przygotowanych przez Biuro Nowych Technologii można pobrać z zakładki Dla Nauczycieli. Przygotowaliśmy tam m.in. specjalne podcasty, które skupiają się na wykorzystaniu nowych technologii w edukacji. Nagrania zostały stworzone, aby pomóc nauczycielom zaznajomić się z nowoczesnymi narzędziami, tj. wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością, a także innowacyjnymi metodami nauczania np. w metawersum. Nasze podcasty to cenne źródło informacji, które mogą pomóc nauczycielom z sukcesem wdrażać innowacje do swojej pracy edukacyjnej. Podcasty te są dostępne na platformie Spotify, umożliwiając nauczycielom naukę i rozwijanie swoich kompetencji w dowolnym czasie i miejscu.