Edukacyjne zajęcia w Szczecinie z mobilnymi skrzyniami z immersyjną edukacją historyczną
Młodzież ze Szczecina i okolic miała okazję wziąć udział w edukacyjnych zajęciach, które odbyły się z użyciem mobilnych skrzyń z immersyjną edukacją historyczną. Za organizację lekcji historii odpowiedzialne było Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Szczecinie.
Immersyjne lekcje historii w Szczecinie
Dla wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży, uczniów XVIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie i wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii im. św. Brata, Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Szczecinie zorganizowało immersyjne lekcje historii. Łącznie w zajęciach udział wzięło blisko 50 osób.
Młodzież skorzystała z mobilnych skrzyń z immersyjną edukacją historyczną i wypróbowała wszystkie edukacyjne gry Biura Nowych Technologii IPN: „Lotnicy – wojna w przestworzach”, „Gra Szyfrów” oraz „Warsaw Rising”. Jak wynika z relacji młodzieży – trudno określić, który projekt spodobał się najbardziej. Uczestnicy wymieniali wszystkie gry jako te stojące na wysokim poziomie grywalności, ale również niosące ze sobą walor edukacyjny, pobudzające ciekawość do dalszego zgłębiania najnowszej historii Polski.
Zajęcia z wykorzystaniem mobilnych skrzyń z immersyjną edukacją historyczną
Mobilne skrzynie z immersyjną edukacją historyczną służą do przeprowadzania nieszablonowych, immersyjnych lekcji historii. Dzięki temu nauka odbywa się poprzez doświadczanie, jest angażująca i łączy się z zabawą.
Dowiedz się więcej o mobilnych skrzyniach z immersyjną edukacją historyczną