Dyskusja o immersyjnej edukacji historycznej
Zapraszamy do zapoznania się z dyskusją poświęconą nowym technologiom w edukacji, z udziałem wybitnych znawców, pasjonatów i profesjonalistów reprezentujących różne instytucje. Dyrektor Biura Nowych Technologii IPN Magdalena Hajduk przybliża genezę powstania specjalistycznego biura, a także mówi o „Grze Szyfrów” oraz projektach edukacyjnych dla nauczycieli. W trakcie dyskusji kolejni mówcy: prof. Marlena Plebańska (UW), prof. Jan Pomorski (UMCS), prof. Rafał Wiśniewski (NCK), dyrektor Krzysztof Zieliński (UKLO Tczew), Monika Trocka (GovTech), Andrzej Horoch (ConnectedRealities.eu) zastanawiają się nad wyzwaniami edukacyjnymi jakie przynosi technologiczna rewolucja, nad szansami i zagrożeniami, nad zagadnieniem metodyki nauczania. Wpływ, jaki nowe technologie wywierają na młode pokolenia, musi prowadzić do adekwatnych zmian w systemie edukacji, przede wszystkim do skutecznego wspierania nauczycieli. W trakcie dyskusji pojawiają się ważne pytania o zasadność ujawniającego się lęku przed skutkami szalonego tempa rozwoju technologicznego, czy o aktualność programu nauczania historii.
Dyskusja pt. „Immersyjna edukacja historyczna – w stronę nowych ścieżek edukacyjnych”, moderowana przez Marcina Wikło, odbyła się pierwszego dnia obrad Kongresu Pamięci Narodowej (13-15 kwietnia 2023) na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.
Materiał dostępny jest w wersji wideo na platformie IPN TV oraz wersji audio na kanale Spotify „Najnowsza historia, najnowsze technologie”.