Cyfrowi Bohaterowie
Już wkrótce znajdziesz tutaj nową odsłonę projektu “Cyfrowi Bohaterowie”. Ta nowatorska inicjatywa będzie składała się z trzech części. Serce projektu – awatary – będzie biło w Centralnym Przystanku Historia przy ulicy Marszałkowskiej 107 w Warszawie. To tam właśnie porozmawiasz z Cyfrowymi Bohaterami (Jan Zumbach, Jan Kowalewski i Miś Wojtek). Dodatkowo po zeskanowaniu kodu QR postacie zaprezentują się na Twoim smartfonie w postaci rozszerzonej rzeczywistości (AR), a także zobaczysz je w krótkich filmach publikowanych na profilach Instytutu Pamięci Narodowej w mediach społecznościowych – Facebooku, Instagramie, LinkedInie i YouTubie.
Postaci symbolizują odwagę, patriotyzm i determinację w działaniu. To wzory do naśladowania. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z awatarem lepiej zrozumiesz historię, a prezentowane wartości z łatwością przeniesiesz na dzisiejsze realia.
Tymczasem zobacz awatary Krzysztofa Wyszkowskiego i Andrzeja Gwiazdy stworzone w technologii digital human.
Cyfrowi Bohaterowie – projekt stworzony w technologii digital human
Zapoznaj się z projektem „Cyfrowi Bohaterowie” powstałego przy pomocy technologii digital human, czyli przenoszenia rzeczywistych osób do świata wirtualnego. Dzięki systemowi złożonemu z ponad czterdziestu precyzyjnych kamer, w połączeniu ze skomplikowanymi algorytmami, zeskanowaliśmy ruch twarzy naszych bohaterów, a następnie stworzyliśmy na tej podstawie w sposób automatyczny, modele cyfrowe zeskanowanych osób, w pełni oddające ich unikatowe cechy. Dzięki niniejszej technologii i nagraniom z ponad setki kamer zapisaliśmy również całe postacie, dzięki czemu nie tylko ich głos, ale również mimika, postawa oraz gestykulacja stanowić będą świadectwo dla kolejnych pokoleń.
Projekt „Cyfrowi Bohaterowie” to znakomite połączenie historii i nowych technologii. W innowacyjny sposób przypomina nam o ważnych momentach w historii Polski oraz pozwala na odkrycie niezwykłych historii polskich bohaterów.